Balkon Tentesi

Balkon Tentesi

Balkon tentesi adından da bilineceği üzerine balkonlarımız için yapılan, tasarlanan tente sistemleridir. Balkon tentesi, evlerimizin balkonlarına ayrı bir hava ve ayrı bir şıklık katan sistemlerdir. Dekoratif amaçtan daha çok güneşli havalarda, kötü hava şartlarında balkonlarımızı kullanabilmemiz için imkan sunmaktadır.

Balkonunuza özel istediğiniz renk ve desende tasarlanmaktadır. Kullanılacak kumaştan tutun, ebatlarına veya hangi modele tercih ettiğinize göre fiyatlar şekillenir.

Elle Açılır Balkon Tentesi

Elle açılır tente, her bir tente modelinin farklı bir havası olduğu düşünülürse tente modelleri arasında seçim yapmak zorlaşacaktır. Diğer bir adıyla eski nesil tente sistemi olarak da isimlendirilir.

Elektronik sistemlere göre birçok avantajı da vardır. Yağmur, kar yağması durumunda zarar görme gibi bir tehlikesi yoktur. Elektronik sistemlere göre daha güvenilirdir. Hırsızların girmesi elektronik sisteme göre daha zordur.

Dikey Balkon Tentesi

Dikey balkon tentesi, bu çeşit tente sistemleri her daim balkonlar kullanılabilir hale getirmek için keyifli bir alan oluşturur. Evlerin şıklığına şıklık katan dikey balkon tente sistemi evin genel görünümüne uygun olacak şekilde balkon tarzında sistemlerdir.

İstenilen renkte desende düzenlenen tente sistemleri, balkonun ebatlarına en ideal olacak şekilde tasarlanıp montajı yapılır.

Teleskopik Balkon Tentesi

Teleskopik balkon tentesi, bu tente sistemi kullanıldığı alana dinamiklik ve canlılık katar. Bundan dolayı da çoğu kişinin severek kullandığı tente sistemidir. Rahatlıkla açılıp kapanabilmektedir. Çubuk deseninde olan teleskopik balkon tentesi daha çok tercih edilir.

Sade renkleri de rağbet görmektedir. Dış koşullarda ve genel kullanıma bağlı olarak oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Bundan dolayı da oldukça uzun yıllar kullanılır. Çok fazla bir bütçe ve maliyet harcaması içerisine girmeden tasarlanıp rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Körüklü Balkon Tentesi

Körüklü balkon tentesi büyük alanlar için tercih edilen bir tente sistemi değildir. Daha çok küçük alanlarda kullanılan bir tente sistemidir. Bu yüzden genel olarak balkonlarda veya giriş katında genel olarak kullanılır.

Bir tentenin kalitesi ve işlevselliği imalatın yapıldığı kumaşın kalitesiyle bağlantılıdır. Kumaşın teknik olarak tente görevi görüp görmeyeceği hakkında değerlendirmeden geçirilir. Bu değerlendirme dokuma sıklığına bağlıdır.

Diğer bir ismi karpuz tentedir. Bombeli bir yapıya sahiptir. Manüel olarak kullanılmaktadır. Daha çok dekoratif amaçlı kullanılır. Şık bir görüntü oluşmasını sağlar. Açık havada daha konforlu olmasını sağlayan bir tente çeşididir.

Açılır Kapanır Balkon Tentesi

Açılır kapanır balkon tentesi, günümüzde çoğu evin balkonunda kullanılmaktadır. Bu tente sistemleri sayesinde balkonlar evin her daim kullanılabilir, keyifli vakit geçirebileceğiniz bir alana dönüşmesini sağlar. Üst alanın açık olmasını isteyen kişilere göre üretilen açılır kapanır tente sistemleri oldukça kullanışlıdır. Birçok modeli vardır. Bunlar:

  • Mafsallı tente
  • Motorlu tente
  • Kasetli tente
  • Gölgelik tente

Bu tenteler sayesinde istedikleri an tenteleri kolaylıkla açıp kapatabilme imkanı sunmaktadır. Pratik ve hızlı bir şekilde aç kapat işlemi yapılır. Her bir tentenin işlevi farklıdır. Her biri balkona farklı bir hava katar.

Tente seçimi esnasında dikkat edilecek birçok konu vardır. Öncelikle binanın genel görünüme uygun bir tente sistemi seçmelisiniz. Renk ve deseni doğru seçmek estetik bir görünüm sağlayacaktır.

Balkonun ebatı, tentede kullanılacak olan kumaşın yapısı, bu kumaşın hangi malzemeden üretilmiş olacağı, kullanım kolaylığı gibi konular göz önünde bulundurularak tente modelleri arasından biri seçilip yapılmaktadır.

Dilerseniz diğer tente türlerimize de göz atabilirsiniz. Tente Çadır, Tente Branda, Mafsallı Tente, Körüklü Tente, Kasetli Tente, Karpuz Tente, Güneşlik Tente, Gölgelik Tente, Elle Açılır Tente, Dükkan Önü Tente, Teras Tente, Şeffaf Branda, Pergola Tente, Otomatik Tente, Bahçe Tentesi, Açılır Kapanır Tente.

Ayrıca Balkon Tente Fiyatları, Tente Fiyatları ve Tente Modelleri sayfalarımızı da fikir edinmek için ziyaret edebilirsiniz.