Mafsallı Tente

Mafsallı Tente

Mafsallı tente iş yeri ve dükkanlarda kullanılan tek yönlü olarak ileriye doğru açılan tentedir. Özellikle ürünleri dış etkenlerden korumaya yardımcı olan bu yapılar günümüzde neredeyse her alanda kullanılmaktadır.

Mafsallı tente kullanımında otomatik motorla ya da uzaktan kumanda ile kontrol yeterli olmaktadır. İki kullanımında ayrı ayrı özellikleri bulunmaktadır. İkisinin de görevi aynı olsa da kullanım kolaylığı olarak uzaktan kumandalı olan model çokça tercih edilmektedir.

Mafsallı Tente Fiyatları

Mafsallı tente fiyat listesi içeriğine bakıldığında kesin bir fiyat verilmemektedir. Çünkü fiyatlandırma konusunda birçok faktör etkili olmaktadır. İstanbul Avrupa yakası bölgesinde Silivri, Büyükçekmece, Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar ilçelerinde fiyatlar konusunda farklılıklar vardır.

İstanbul içinde birçok tente firması bulunmakta olup, fiyat konusunda farklı fiyatlarla karşılaşmak mümkündür. Fakat unutulmamalıdır, ölçü, malzeme kalitesi, tentenin çalışma mekanizması bu fiyatın değişmesinde önemli etkenlerdir.

Mafsallı Tente Ölçüleri

Tente yapılırken öncelikli olarak ölçülerin hesaplanması ve bir planın çıkartılması gerekir. Sonrasında ölücülere göre yapım işlemine başlanır. Bu sayede tentenin yapım aşaması tamamlanır ve sadece monte edilmesi çalıştırılması kalır.

Genel olarak ölçüler şunlardır. Cephe tarafında min:200 cm ila maksimum: 700 cm olur. Tentenin ileriye açılım ölçüleri ise: Min:300 cm ila maksimum: 700 cm olabilir. Tente açılırken eğimde çok önemli olduğu için ölçüsü:0 ila 45 derece olmalıdır.

Mafsallı tente yapılırken kullanılan malzemeye göre ölçüler daraltılabilir ya da genişletilebilir. Fakat çok aşırı işlemler yapılırsa tente üzerinde boğumlar oluşabilir. Bu durum tentenin kısa sürede yıpranmasına hatta ileride çabuk bozulmasına neden olabilir.

Tente Mafsallı

Günümüzde en fazla tercih edilen tente çeşidi mafsallı model olmaktadır. Bu model daha çok mobil olarak kullanılmaktadır. Fakat çift taraflı olarak kullanıldığında mutlaka bir yere monte edilmesi ve çevirme kolu, motor yardımı ile açılması sağlanır.

Mafsallı ismiyle bilinen bu tente modelinde ileriye doğru tek yönlü olarak açılır. Üstün koruma kapasitesi sayesinde kolayca görevini yerine getirir. Çift taraflı tentelerde uzaktan kumanda ve motor yardımı ile kullanımı çok basit olmaktadır. Bu açıdan en fazla tercih edilen tentelerden bir tanesidir.

Çift Açılır Mafsallı Tente Fiyatları

Çift açılır mafsallı tente fiyatları içi kesin bir fiyatlandırma yapmak yanlış olur. Bu fiyat sadece yapılan önceki tente fiyatlarından alınan bilgiye göre sunulmaktadır.

Tente konusunda kesin fiyatlandırma ölçü ve kullanılacak olan mekanizmaya göre yapılmaktadır. Bu kriterler göz önüne alınarak uygun fiyatlar müşterilere sunulmaktadır. Edirne, Tekirdağ, Çorlu, Çerkezköy, Kırklareli, Gümüşyaka gibi yerlerde kaliteli tenteler yapılmaktadır. Bir başka kriterde kalite olduğu için fiyatları en çok etkileyen bir faktördür.

Mafsallı Tente Motoru Fiyatları

Mafsallı tentelerde kullanılan motorlar oldukça önemli parçalardan biridir. Tentenin açılıp kapanması bu parçaya bağlı olduğu için yeniden alınması ya da bozulması durumunda yenilenmesi gerekir. Bu durumunda motorun fiyatı çok önemli olmaktadır. Firmalar tarafından farklı model ve markalar satıldığı için bu motorların fiyatlarının da farklı olmasını sağlamaktadır.

Mafsallı Tente Kumaşı

Mafsallı tente kumaşı çok önemli olup, yaptırılırken mutlaka kumaş seçimine dikkat edilmelidir. Tentenin kumaşı kalite olursa hem uzun yıllar kullanır hem de açılıp kapanmadan dolayı zedelenme payı düşer.

Tente yaptırılırken fiyat konusunda ucuz ürün seçilip kısa süreli bir koruma isteniyorsa kumaş çok önemli olmayabilir. Fakat uzun yıllar kullanım söz konusu ise mutlaka kaliteli kumaş seçilmelidir.

Dilerseniz diğer tente türlerimize de göz atabilirsiniz. Tente Çadır, Tente Branda, Körüklü Tente, Kasetli Tente, Karpuz Tente, Güneşlik Tente, Gölgelik Tente, Elle Açılır Tente, Dükkan Önü Tente, Balkon Tentesi, Teras Tente, Şeffaf Branda, Pergola Tente, Otomatik Tente, Bahçe Tentesi, Açılır Kapanır Tente.

Ayrıca Balkon Tente Fiyatları, Tente Fiyatları ve Tente Modelleri sayfalarımızı da fikir edinmek için ziyaret edebilirsiniz.