Körüklü Tente

Körüklü Tente

Körüklü tente yapısı sayesinde diğer tente modellerinden farklı olarak yanlardan gelen güneş ışığını da engellemektedir. Bu yapısı sayesinde müşteriler tarafından çokça tercih edilmektedir.

Bu tente türü yapı itibari ile çok kolay kullanılmaktadır. Özellikle klasik olarak iple kullanılsa da günümüzde motorlu sistem ile de kullanılmaktadır. Bazı dükkanlarda görsel amaçla da kullanılan bu tente modeli kullanılan yerlerde güzel bir görüntü oluşturmaktadır.

Birçok modeli olan körüklü tentenin, kullanım alanlarına göre de çeşitleri bulunmaktadır. Malzeme kalitesine göre seçim yapıldığında biraz fazla fiyatlarla yapılsa da sunmuş olduğu görsellikle göze hitap ediyor. Günümüzde daha çok kafelerde ve ev balkonlarında kullanılsa da sokaklarda da görsellik için kullanılmaktadır.

Körüklü Tente Fiyatları İstanbul

Körüklü tentenin fiyat konusunda belli bir fiyatı olmayıp, ölçüsü ve yapımında kullanılan malzemeye göre fiyatlandırılmaktadır. Ölçü olarak müşterinin vereceği bilgilere göre oluşturulan fiyat listesi kullanılan malzeme özelliklerine fiyata etki etmektedir.

Körüklü tente fiyatı için fiyat konusunda mutlaka bir firma ile görüşülmesi ve gereken bilgiler verilerek gerçek bir fiyata ulaşılabilir.

İstanbul Avrupa yakası bölgesinde Silivri, Büyükçekmece, Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar ilçelerinde bu tente türünün fiyatları birbiri ile benzerlik göstermektedir. Fakat fiyat konusunda farklı faktörlere bağlı olarak farklılıklar ortaya çıkmaktadır.

Balkon Körüklü Tente

Balkon körüklü tente modeli daha çok ev balkonlarında kullanılmaktadır. Fakat günümüzde birçok kafe ve restoran balkonlarında da görsel amaçlı kullanılmaktadır.

Bir balkonun üstten tüm etrafını kaplayan tüm güneşi kesen güzel bir yapı olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle balkonlu tentelerin uzun yıllar kullanılma imkanı bu modelin çokça tercih edilmesini sağlamıştır.

Balkonların büyüklüğüne göre bazen bir tente bazen de iki tente ile balkonun kaplanması sağlanır. Köşeli balkonlarda işlem biraz zor olduğundan fiyat açısından değişmektedir. Fakat normal balkonlarda hem yapım hem de kullanılan malzemeler kolay monte edildiğinden fiyatı etkilememektedir.

Körüklü Tente Metre Fiyatları

Körüklü tentenin metre fiyatları firmadan firmaya, bölgeden bölgeye değişmektedir. Bu fiyatın artması ya da azalması müşterinin taleplerine göre de değişmektedir. Ayrıca tentenin kalitesi de en önemli faktörlerdendir.

Bu tente türünün ölçüsü arttıkça doğru orantılı olarak fiyatı da artmaktadır. Bu açıdan seçilecek tente kumaşı, kalitesi ve ölçüleri fiyat üzerinde en önemli faktörlerdendir. Tekirdağ, Edirne, Çorlu, Çerkezköy, Kırklareli, Gümüşköy gibi yerlerde körüklü tente yapan birçok firma bulunmaktadır. Firmalar içinde fiyat konusunda farklılık bulunsa da kaliteli olan tentelerin fiyatları ortalama olarak aynı olmaktadır.

Körüklü Tente Modelleri

Körüklü tente modelleri desenine, balkonda kullanımına ve camda kullanımına göre çeşitlenmektedir. Renk ve desenlerle sunulan bu modellerde birçok renk bir arada müşteriye sunulur. Sonrasında müşteri belirttiği ölçülere göre renkli tentesi yapılır.

Balkon tenteleri tüm balkonu kaplayan model olup, tüm güneş ışığını doğal şekilde kesen tentelerdir. Görsel olarak balkonları çok güzel gösteren bu yapılar günümüzde fazlasıyla tercih edilmektedir. Ayrıca fiyat olarak da uygun modellerden biri olarak müşterilere sunulmaktadır.

Cam üzerine yapılan tenteler, camın üst ve yanlarında kısmen kapalılık sağlayarak görsel bir şölen sunmaktadır. Özellikle büyük camlarda fazlaca tercih bu yapılar güzel görüntüsünün yanında güneş ışığından korunmayı da sağlar.

Birçok tente modeli olduğu gibi bunlara ek olarak kapı üzerleri için yapılan körüklü tentelerde görsel amaçlı olarak kullanılmaktadır. Kafe ve kütüphanelerin girişlerinde güzel bir görüntü oluşturan bu yapılar eski yapıları hatırlatmak için kullanılır.

Dilerseniz diğer tente türlerimize de göz atabilirsiniz. Tente Çadır, Tente Branda, Mafsallı Tente, Kasetli Tente, Karpuz Tente, Güneşlik Tente, Gölgelik Tente, Elle Açılır Tente, Dükkan Önü Tente, Balkon Tentesi, Teras Tente, Şeffaf Branda, Pergola Tente, Otomatik Tente, Bahçe Tentesi, Açılır Kapanır Tente.

Ayrıca Balkon Tente Fiyatları, Tente Fiyatları ve Tente Modelleri sayfalarımızı da fikir edinmek için ziyaret edebilirsiniz.