Kasetli Tente

Kasetli Tente

Kasetli tente kullanım mekanizması sayesinde kumaşı metrelerce içinde sararak gerektiğinde istenilen ölçülerde açılarak kullanılan tentedir.

Bu tente mafsallı modellerin kullanıldığı her yerde kullanılabilir. Çok kolay kullanım imkanına sahip olduğu için en fazla tercih edilen tente modelleri arasındadır. Kasetli yapıya benzerliği sayesinde içeriye katlanan kumaş kir tutmadan yıpranmadan uzun yıllar kullanılabilir.

Kullanım alanında kompakt bir yapı oluşturduğu için düzenli bir görüntü sağlayıp, bir bütünlük oluşturur. Binalarda kullanılırken modern bir görüntü oluşturduğu için çokça tercih edilir. Günümüzde en fazla tercih edilen en pratik tente modelidir.

Kasetli Tente Fiyatları

Kasetli tente fiyatları çoğu etmene göre değişiklik gösterip sabit bir fiyatı yoktur. Özellikle İstanbul Avrupa yakası bölgesinde Silivri, Büyükçekmece, Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar ilçelerinde tente yapan firmalar uygun fiyatlar sunmaktadır.

Bu tentenin yapımında kullanılan malzeme ve kullanılan ölçüler fiyat konusunu belirlemektedir. Özellikle kullanılan kumaşın kalitesi fiyata fazlasıyla etki etmektedir.

Tente fiyatlarında ortaya çıkan farklığı avantaja çevirmek için mutlaka piyasa araştırması yapılması ve sonrasında bu hizmeti almak gerekir.

Yarım Kasetli Tente

Yarım kasetli olarak karşımıza çıkan bu tente modelinde kumaş daima açılabileceği ölçünün yarısı kadar açık kalır. Bu kullanım anında büyük kolaylık sağlamaktadır. Sürekli açılma durumu olmadığı için tentenin daha uzun yıllar kullanılmasını sağlar.

Yarım kasetli tente fiyat açısından da diğer modellere göre makul fiyatlarda olup, müşterilerce çokça tercih edilmektedir. Bu tente yaptırılırken mutlaka kaliteli kumaşlar seçilmelidir. Çünkü kumaşın yarısı sürekli dışarda kalacağı için dış etkenlerden çok etkilenen bir kumaş olmaması gerekir.

Tentenin manuel ve otomatik çalışma sistemine göre kurulumu yapılırken mutlaka kolaylık aranmalıdır. Manuel kullanım çoğu zaman pratik olmadığı için otomatik sistemler bu anda devreye girmektedir. Bu nedenle pratiklik göz önüne alınarak tente yaptırılmalıdır.

Kasetli Tente Modelleri

Kasetli tentelerin modelleri firmalar tarafından müşterilere istenilen ölçülere göre sunulmaktadır. Özellikle seçilen tentenin içe doğru sarılması büyük kolaylık sağlamaktadır.

Model olarak yarım kasetli, tek taraflı, çift taraflı, manuel, motorlu olmak koşulu hem çalışma hem de duruş açısından modellere ayrılmaktadır. Bunlar arasında en fazla tercih edilen yarım kasetli ve motorlu tentelerdir.

Kasetli Tente Sistemleri

Kasetli tente sistemleri günlük hayatta dükkanlarda, kafelerde daha birçok yapıda kullanılmaktadır. Ayrıca kullanım alanlarında güneş ışığını en yüksek oranda kesen bu sistemler, birçok ürünü korurken kimi zamanda insanlar için gölgelik sağlamaktadır.

Tente sistemleri Gürpınar, Tekirdağ, Edirne, Çorlu, Çerkezköy, Kırklareli, Gümüşkaya gibi yerlerde çoğunlukla kullanılan yapılardır. Fiyat olarak da makul fiyatlar sunan bu yerlerdeki firmalar bu türdeki tentelerin her türlü modelini müşterilerine sunmaktadır.

Motorlu Kasetli Tente

Motorlu kasetli tente modelinde el ile yapılan kumaşı sarma işi yerini motora bırakmıştır. Büyük kolaylık sağlayan bu model ile tenteler motor sistemi ile bir tuşla açılıp kapanmaktadır.

Motorlu sistemleri kullanırken mutlaka bakımlarının da yapılması gerekir. Eğer aksi halde uzun kullanımlarda motorlarda bozulmalar aniden ortaya çıkabilir.

Kasetli Tente Malzemeleri

Tente malzemeleri küçük çaplı olup, birbiri içine geçen birçok yapıdan oluşmaktadır. Hareketli ve sabit parçalar olarak ayrılırlar. Özellikle kullanım durumuna göre seçilen parçalar tente malzemelerinde çeşitlilik sağlamıştır.

Monte edilirken ve kullanım sırasında kullanılan dönen parçalar oldukça önemli parçalardır. Bunlara ek olarak kullanılan motor ve uzaktan kumandalarda sayılabilir. Birçok kasetli tente modelde otomatik sistem malzemeleri kullanılmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken kullanılan parçaların kaliteli olmasıdır.

Dilerseniz diğer tente türlerimize de göz atabilirsiniz. Tente Çadır, Tente Branda, Mafsallı Tente, Körüklü Tente, Karpuz Tente, Güneşlik Tente, Gölgelik Tente, Elle Açılır Tente, Dükkan Önü Tente, Balkon Tentesi, Teras Tente, Şeffaf Branda, Pergola Tente, Otomatik Tente, Bahçe Tentesi, Açılır Kapanır Tente.

Ayrıca Balkon Tente Fiyatları, Tente Fiyatları ve Tente Modelleri sayfalarımızı da fikir edinmek için ziyaret edebilirsiniz.