Güneşlik Tente

Güneşlik Tente

Güneşlik tente güneşten korunma amaçlı ile yapılan ve kullanılan tente sistemleridir. Özellikle bol güneş alan alanlar için tercih edilir.

Bu tente türü gelen güneşi emmesi için çoğu koyu renklerde, tonlarda veya desenlerde olsa da evinizin dekorasyonunu tamamlamak için çeşitli kumaşlarda veya stillerde tenteler bulunur. Tentelerin öne çıkmasını isteyenler genel olarak zıt tonlar veya parlak tercih edilir.

Tarihi tenteler, boyalı akrilikler ve akrilik kaplı polyester pamuklu kumaşlar kullanılarak yapılır. Kullanılan bu malzemeler tentenin daha dayanıklı olmasını sağlar. Bu kumaşlar ısının geçmesini durdurarak ışığın süzülmesine izin verirler. Ayrıca ıslandığında çabuk kururlar. Bu da küfün oluşmasını engeller.

Güneşlik Tente Modelleri

Güneşlik tente modelleri her tente aynı yöntem kullanılarak yapılmaz. Her biri farklıdır. Modelleri şu şekildedir:

  • Veranda örtüsü gölge bezleri ve yelken
  • Geri çekilebilir bağlantısız tenteler
  • Geri çekilebilir yana doğru açılan tenteler
  • Geri çekilebilir dikey açılan tenteler
  • Geri çekilebilir veranda kapak sistemleri
  • Pencere tenteleri
  • Güverte tenteler
  • Motorlu geri çekilebilir tenteler

Tente Güneşlik

Tente güneşlik yaşam alanlarının fazla olan bölgelerde olmazsa olmaz kullanılan sistemdir. Başta İstanbul olmak üzere diğer bölgelerde de tercih edilir. İstanbul Avrupa Yakası, Silivri, Büyükçekmece, Beylikdüzü, Esenyurt, Gürpınar, Avcılar, Tekirdağ, Edirne, Çorlu, Çerkezköy, Gümüşkaya, Kırklareli bu bölgeler arasındadır. Bir çok çeşitli tente güneşlik bulunmaktadır.

Güneşlik Tente Çadır

Güneşlik tente çadır gerek kamp için gerek konaklamak için gerek iş yerlerinde ısıdan korunmak için gerek plajlarda bir çok alanda tercih edilir. Ticarî işletmelerinin yanı sıra balkon, bahçe gibi diğer yaşam alanlarında da kullanılır.

Çardak Güneşlik Tente

Çardak güneşlik tente apartmanların, dairelerin bahçesinde bulunan çardakların üstünü örtmek amacıyla kullanılır. Çay bahçelerinde de bu tente sistemi tercih edilir. Oturan kişinin yağmurdan, güneşten korur. Yapılış amacı da budur.

Balkon Güneşlik Tente

Balkon güneşlik tente işletmelerde ve evlerin balkonlarında renk renk, desen desen yapılan tente sistemleridir. Kullanış yönünden oldukça rahattır. Evine dükkanına tercih etmek isteyen kişiler gönül rahatlığıyla kullanabilir.

Güneşlik Tente Branda

Güneşlik tente branda, bu kumaştan imal edilen ürünler tekne, otomobil, kamyon ve kamyonet gibi araçların da mevsimsel etkilerden muhafaza edilmesi için yoğun bir şekilde üretilmektedir. Branda ve branda kumaşının bir diğer çok kullanıldığı alan ise plaj ve plaj şemsiyesidir.

Tüm bunlar küçük yerlerde, küçük işletmelerde, küçük yaşam alanlarında kullanım amacı ile üretilmiş branda ürünleridir. Bunların dışında daha büyük amaçlara hizmet eden branda çeşitleri de bulunur. Şantiyeler, sirk alanları, ramazanda kurulan iftar çadırları buna örnek verilebilir.

Güneşlik Tente Fiyatları

Güneşlik tente fiyatları bu tip ürünlerin fiyatları kullanılan malzemeye, kumaşa göre değişiklik göstermektedir. Ne kadar kaliteli bir kumaş tercih edilirse fiyatlar da o kadar artacaktır.

Otomatik Tente Güneşlik

Otomatik tente güneşlik diğer bir deyişle elektrikli tenteler olarak bilinir. Bu tente sistemleri kendiliğinden açılıp kapanabilen sistemlerdir. Kullanım açısından daha rahattır ancak fiyat açısından diğer tente sistemlerine nazaran pahalıdır.

Dilerseniz diğer tente türlerimize de göz atabilirsiniz. Tente Çadır, Tente Branda, Mafsallı Tente, Körüklü Tente, Kasetli Tente, Karpuz Tente, Gölgelik Tente, Elle Açılır Tente, Dükkan Önü Tente, Balkon Tentesi, Teras Tente, Şeffaf Branda, Pergola Tente, Otomatik Tente, Bahçe Tentesi, Açılır Kapanır Tente.

Ayrıca Balkon Tente Fiyatları, Tente Fiyatları ve Tente Modelleri sayfalarımızı da fikir edinmek için ziyaret edebilirsiniz.