Karpuz Tente

Karpuz Tente

Karpuz tente bu tente sistemi karpuz şekline benzediği için bu isimle söylenmektedir. Oldukça şık ve zarif duran bu sistemler daha çok restoran ve kafelerde kullanılmaktadır.

Bu tente türü işletmelerin cam kısımlarında kullanılır. Daha şık bir görüntü sağlamak ve yağmurdan korumak amacıyla kullanılır. Bir çok rengi ve modeli vardır. İki çeşidi vardır. Sabit ve açılır kapanır olmak üzere. Kullanımı oldukça kolaydır. Model olarak iki türü vardır. Birincisi ucunda fistolar bulunan ve yarım daire şeklinde olan tenteler ikincisi ise düz karpuz tentelerdir.

Karpuz Tente Fiyatları

Karpuz tente fiyatları, adedine göre değişmektedir. Geniş alanlarda kullanılacak olan bu tenteler ile cam tentelerinin fiyatları farklıdır. Bu tente modellerinin içinde yer almasını istediğiniz sistem de fiyatları etkilemektedir. Tentenin genişliği ve sabitlenecek alan da fiyatı etkilemektedir.

Karpuz Tente Yapımı

Karpuz tente yapımı eskiden iş yerlerinin önlerine yağmurdan, güneşten ve diğer hava koşullarından korunmak için kamıştan yapılan hasır çadırlar veya brandalar çekerlermiş. Yıllar geçtikçe iş yerleri daha da modernleşti.

Modernleşmeye de başlayınca çeşitli hava koşullarından korunma yöntemleri de farklılaştı. Sistem aksamını demir yapısı oluşturur. Örtü olarak da akrilik kumaş kullanılır. Bu iki malzeme birbirine monte edildikten sonra hazır hale gelir. Kullanıldığı alana sıcaklık kazandırır. İskelet aksamı profilleri elektrostatik boya ile fırın boya yapılır.

Karpuz tente yapımı isminden de anlaşılacağı üzere yuvarlak karpuz şeklindedir. Bundan dolayı monte edilecek binaya kolaylıkla monte edilir. Yukarı doğru açılır kapanır şeklinde tasarlanmıştır. Yaptıracak olan kişinin istediği renkte, kumaşta, desende yapılır. Yağmur suyu geçirmez. Altında kalan kısmı korur. Bir çok çeşidi bulunmaktadır. Bunlar şunlardır:

 • Sabit tenteler
 • Körüklü tenteler
 • Mafsallı tenteler
 • Pergola tenteler
 • Kış bahçesi
 • Çift açılır tente
 • Şemsiyeler
 • Şantiye çadırı
 • Özel üretim tente
 • Kamyonet tente
 • Forklift tente

Karpuz Tente İstanbul

Karpuz tente İstanbul diğer tente sistemlerine bakarak özellikle de görsel olarak etkileyicidir. İşlevi de oldukça kolaydır. Şık görüntü cafe, pastane, gibi işletmelere kullanılır. Güneş, hava koşulları gibi dayanıklı kumaş yapısı sayesinde uzun yıllar kullanabilir. Fiyat olarak diğer sistemlere göre ekonomiktir. Monte edimi kolaydır.

İstanbul’da bir çok mekânda tercih edilir. İstanbul’un neresinde olursanız olun karpuz tente sistemlerini yaptırabilirsiniz. İstanbul Avrupa Yakası, Silivri, Büyükçekmece, Beylikdüzü, Esenyurt, Gürpınar, Avcılar, Tekirdağ, Edirne, Çorlu, Çerkezköy, Gümüşkaya, Kırklareli gibi bölgelerde de sıklıkla tercih edilir.

Karpuz Tente Modelleri

Bu tür tente modelleri arasında uzun karpuz tente modeli de bulunmaktadır. Bunlar geniş camların dışardan hoş görünmesine  ve yağmurun içeri görmesini önler. Bir diğer model ise camların üstüne yapılan karpuz tenteler, genellikle camların genişliğine göre ayarlanarak monte edilir.

Bu tür tentelerin en çok tercih edildiği yer işletmelerin giriş katına yapılan tente sistemlerdir. Daha hoş ve estetik görünür. Mekanlar tarafından en çok tercih edilen sıralı bir şekilde dizilen, yapılan tentelerdir. Tek bir adet tente yerine üç ya da daha fazla tente kullanılır.

Dilerseniz diğer tente türlerimize de göz atabilirsiniz. Tente Çadır, Tente Branda, Mafsallı Tente, Körüklü Tente, Kasetli Tente, Güneşlik Tente, Gölgelik Tente, Elle Açılır Tente, Dükkan Önü Tente, Balkon Tentesi, Teras Tente, Şeffaf Branda, Pergola Tente, Otomatik Tente, Bahçe Tentesi, Açılır Kapanır Tente.

Ayrıca Balkon Tente Fiyatları, Tente Fiyatları ve Tente Modelleri sayfalarımızı da fikir edinmek için ziyaret edebilirsiniz.